Mi Band 2 Bildirimlerde Kişi Bilgilerini Gösterme

mi-band-2-arayani-gosterme-mesaj-bildirim

Bir saat meraklısı olarak elimden onlarca belki yüze yakın saat geçmiştir. Ama yaşadığımız bu günlerde artık normal saatlerin yerini akıllı saatler, akıllı bileklikler hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Yaptığımız yürüyüşleri, yaktığımız kaloriyi, gittiğimiz mesafeyi, uyku sürelerimizi derken her şeyimizi kaydeder ve takip eder olduk. İşte bu özellikleri barındıran ve oldukça uygun satın alınabilir fiyatı ile Xiaomi markasına ait Mi Band 2 Akıllı Bileklik.

Çok ufak bir ekrana sahip olan bu saati artık bilenler gayet iyi biliyor. Teferruatına girmeme gerek  yok diye düşünüyorum. Ama bu ürün hakkında bilmek istedikleriniz varsa internette araştırabilir veya yazının altında bulunan yorum kısmına merak ettiklerinizi yazabilirsiniz. Yorumların hiç birini cevapsız bırakmıyorum.

Mi Band 2 çok ufak ekrana sahip olması sebebiyle normalde telefon çaldığında veya SMS geldiğinde bu uygulamanın yani telefon veya mesajın ikonu görünüyor. Başka herhangi bir bilgi görünmüyor. Bir çok forum sitesinde bununla ilgili olarak dil değişikliği güncellemeler vs. bir sürü ayar ile yapılabildiği düşünülse de bazıları sağlıklı çalışmıyor veya ek uygulamaya ihtiyaç duyuyor.

İşte bunların hiç birine gerek olmadan yazıyı yazdığım zamanda son sürüm olan MiFit uygulamasının 3.5.0 versiyonuna ait global uygulamayı kurduğunuz halinde başka hiç bir ek ayar veya programa ihtiyaç duymadan arayan kişiyi (caller id) veya mesaj atan kişiyi görebiliyorsunuz.

mi-band-2-arayani-gosterme-mesaj-bildirim-3

Bunun için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabilirim.

  1. Eski kurulu MiFit uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.
  2. Buradan indireceğiniz yeni MiFit uygulamasını telefonunuza kurun.
  3. Mi Fit ile telefonunuzu eşleştirin. Eğer saatinize güncelleme geldi ise bunu kurun.
  4. Mi Fit uygulamalar kısmında Gelen Arama bölümüne gidip, Kişi bilgilerini göster kısmını aktif hale getirin.

mi-band-2-arayani-gosterme-mesaj-bildirim-2

İşte bu kadar, artık Mi Band 2 Akıllı Bileklik ekranında arayan veya mesaj atan kişi bilgilerini görebilirsiniz.

İşlemleri yaparken bir sorun ile karşılaşıyorsanız yorum yapmanız yeterli olacaktır. En kısa zamanda cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*