Ücretsiz Büyük Dosya Gönderme

buyuk-dosya-gonderme-transferi

Bilgisayarla işi olan bir çok kullanıcı, dosya transferleri gerçekleştiriyor. Ancak her geçen gün gelişen teknoloji, dosya boyutlarını büyütüyor ve bu yüzden sahip olduğumuz hafıza ürünlerinin kapasiteleri düşüyor ve yenisini almamız gerekiyor. Eskiden 16 MB’lik hafıza kartları kullandığımızı hatırlıyorum. Şimdilerde minicik ama 128 GB kapasiteli hafıza kartları mevcut.

Konumuza dönecek olursam, büyüyen dosya transferleri de her geçen gün zorlaşıyor. Google Drive, Yandek Disk gibi popüler bulut teknolojileri de bir yere kadar çözüm olabiliyor. Her kullanıcı buralara kayıt olmuyor veya kullanmayı tercih etmiyor olabilir. 2 GB’ye kadar dosya transferine imkan veren ve kayıt gerektirmeyen siteler de mevcut. Bunlardan en popüleri WeTransfer.com. Ama bu sitede de asgari 2 GB’lik dosya boyutuna izin veriyor.

Büyük ebatlardaki program kurulum (setup-exe) dosyalarını, video, film veya ziplenmiş çoklu dosyaları, toplamda 3 GB, 4GB veya 5 GB’lık büyük dosyaları hiç bir yere kayıt olmadan, üyelik gerekmeden transferini yapabilir miyiz?

Bu sorunun cevabı; EVET YAPABİLİRİZ!

Bunun için iki farklı siteyi sizlere tavsiye edebilirim.

Bunlardan birincisi PCloud.com ve ikincisi WeSendIt.com.

Her iki site de asgari 5 GB’lık dosyaları, hiç bir kayıt gerektirmeden, sadece alıcı ve gönderici e-posta adreslerini girerek dosya göndermenizi imkan veriyor. Alıcı ve gönderici e-postalarına birer adet ilgili dosyaya ait indirme adresleri geliyor ve bu adreslere giderek ilgili dosya indirilebiliyor.

Ancak dosya gönderimi yaptıktan sonra aynı WeTransfer.com’de olduğu gibi, gönderdiğiniz dosyalar bir süreliğine bulut sunucularda kalıyor ve sonrasından indirilse de, indirilmese de siliniyor. Bu sebeple bu siteleri bir disk gibi kullanmanız pek mümkün değil. Sadece transfer, gönderim yapmak için kullanılabiliyor.

Bu iki hizmeti de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dosyalarınızın güvenliğinden endişe etmenize gerek yok. Nasıl kullanılacağı hakkında veya benzer konular hakkında sorularınız olursa, aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz. Yorumlara en kısa sürede cevap veriyorum.

Kullanıcılar için faydalı olacağını umuyor ve vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*